Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

Uroczyste podniesienie Flagi Państwowej RP w Dominikowicach

Uroczyste podniesie Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskie w Dominikowicach

13 listopada 2022 r. w ramach realizacji rządowego projektu „Pod Biało-czerwoną”, przy Wiejskim Domu Kultury w Dominikowicach dokonano uroczystego podniesienia Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, władze gminy, orkiestra, strażacy i poczty sztandarowe z OSP, zespoły ludowe oraz mieszkańcy gminy.

Uroczystość zakończyła patriotyczno-poetycka akademia w wykonaniu grupy poetów oraz zespołu muzycznego działającego przy Ośrodku Kultury Gminy Gorlice.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakładał sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączyli do projektu. Ma on na celu uczczenie setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej bohaterów oraz zintegrować społeczności w duchu tradycji i patriotyzmu.

Mieszkańcy gminy Gorlice włączyli się do akcji i w głosowaniu internetowym zebraliśmy odpowiednią liczbę głosów poparcia, pozwalającą na otrzymanie dotacji i realizację inwestycji.

W ramach projektu został postawiony 8-metrowy maszt wraz z biało-czerwoną flagą. Kwota otrzymanej dotacji wyniosła 8 tys. zł.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny