Strona główna

Gmina Gorlice

Rozmaitości »

“Szkolny Kongres Naftowy. Ignacy Łukasiewicz w Gorlicach”

“Szkolny Kongres Naftowy. Ignacy Łukasiewicz w Gorlicach” jest organizowany przez Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach w dniach 2-4 czerwca 2022 roku.
Nawiązuje on do tego, który odbył się we Lwowie w 1877 r., ma on upamiętnić Ignacego Łukasiewicza i jego zasługi dla Gorlic w różnych dziedzinach życia. W ciągu trzech dni zaplanowano różnorodne wydarzenia, m.in. wyjazd uczniów szkół im. Ignacego Łukasiewicza do Bóbrki, premierę gry komputerowej “Miasto światła”, opracowanej i wdrożonej przez uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach pod kierunkiem Jarosława Szymańskiego. W piątek 3 czerwca o godzinie 9.00 w Gorlickim Centrum Kultury odbędzie się Sesja Główna “Szkolnego Kongresu Naftowego. Ignacy Łukasiewicz w Gorlicach”. Pani Katarzyna Liana z Muzeum PTTK przybliży zgromadzonym wpływ odkryć Łukasiewicza na Galicję, a Pan Damian Gębarowski z Politechniki Rzeszowskiej wpływ odkryć i wynalazków Ignacego Łukasiewicza na inżyniera we współczesnym świecie. W tym dniu zostaną również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i fotograficznego “Śladami Łukasiewicza”. W ostatnim dniu zaplanowano zapalenie lampy i złożenie kwiatów przed pomnikiem Ignacego Łukasiewicza oraz imprezy towarzyszące na Rynku.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Sesję Główną Kongresu oraz na imprezy towarzyszące. Szczegółowy plan znajduje się na plakacie.
Kongres został objęty patronatem Starosty Gorlickiego.
Szkoła otrzymała dotację na realizację projektu z Fundacji PZU w kwocie 28 500,00 zł.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny