Strona główna

Gmina Gorlice

Sport »

Brązowy medal Rafała Markowicza i Bartosza Piekarza w Mistrzostwach Polski Juniorów w badmintonie

W dniach 17-19 kwietnia 2014 roku w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie, w których wystąpiło trzech zawodników UKS ,,Orliki” Ropica Polska (Adrian Dziki, Rafał Markowicz, Bartosz Piekarz). Był to bardzo udany start dla juniorów  klubu w tej prestiżowej i najważniejszej imprezie w kraju. Po raz pierwszy w badmintonie, w kategorii wiekowej zdobyli medal dla klubu, gminy Gorlice oraz ziemi gorlickiej.
W grze podwójnej mężczyzn w drodze do medalu para badmintonistów UKS Orliki spotkała się z następującymi przeciwnikami:
Markowicz / Piekarz - Gołębiewski/Turbaczewski (Płock)   2:0 (12,14)
Markowicz / Piekarz - Hałasa/Mosorzewski (Zamość)        2:0 (14,11)
Biernacki / Szydłowski (Głubczyce/Białystok) - Markowicz / Piekarz 2:0 ( 6,13)


Udany start w rywalizacji indywidualnej zaliczył
Bartosz Piekarz w grze pojedynczej  (rozstawiony z nr 2). W stawce 29 zawodników doszedł do ćwierćfinału, zajmując ostatecznie 5 miejsce.
http://www.galps.gorlice.pl/
Spory sukces na Mistrzostwach Polski odniósł Adrian Dziki, który ostatecznie uplasował się w grze pojedynczej mężczyzn na 9 pozycji. W meczu o ,,ósemkę” z Robertem Mirgą z Głubczyc
przegrał 1:2 (20,-18,-15)

Drugi medalista - Rafał Markowicz w grze mieszanej z Magdaleną Machnik (UKS ,,Orbitek” Straszęcin) musieli uznać wyższość w ćwierćfinale późniejszych złotych medalistów, pary Robert Mirga/Kornelia Marczak, przegrywając z nimi walkę o medal 0:2 (-10,-17) i plasując się ostatecznie na  5 miejscu.

Dorobek UKS Orliki Ropica Polska  podczas tych mistrzostw to brązowy medal (gra podwójna), dwa 5 miejsca (gra pojedyncza i gra mieszana) oraz 9 miejsce (gra pojedyncza), co jest najlepszym dotychczasowym osiągnięciem  klubu.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny