Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

   

„Zamurowani. Eingemauert”

Taką nazwę nosi projekt realizowany w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej. Rok 2014 stoi pod znakiem ważnych dla Europy rocznic. Jedną z nich jest właśnie dwudziestopięciolecie upadku Muru Berlińskiego.
   

Dzień Edukacji Narodowej i Jubileusz Szkoły w Zagórzanach

Dnia 15 października 2014 roku w Zagórzanach odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z jubileuszem 50-lecia szkoły, nadaniem imienia Komisji Edukacji Narodowej oraz poświęceniem sztandaru.
   

Półkolonia w Zespole Szkół w Stróżówce

Zespół Szkół w Stróżówce gościł w okresie wakacji uczniów z Gminy Gorlice na półkolonii organizowanej przez Krajową Radę Izb Rolniczych, Małopolską Izbę Rolniczą oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
   

„100-lecie I wojny światowej” projekt edukacyjny w Ropicy Polskiej

Zespół Szkół w Ropicy Polskiej zakończył realizację projektu edukacyjnego „Uchwycone w kadrze historii” współfinansowanego przez Małopolski Instytut Kultury w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecia I wojny światowej”.
   

Projekt Comenius w ZS w Dominikowicach

Dobiega końca realizacja projektu pt. „Healthy life for a healthy world” („Zdrowe życie dla zdrowego świata”), w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” -Comenius – Partnerskie Projekty Szkół.

DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI - zwycięzca z Klęczan

Duży sukces odniosła Mariola Wąs - uczennica klasy I Gimnazjum w Zespole Szkół w Klęczanach, która została laureatką etapu wojewódzkiego tematycznego konkursu historycznego: „Stulecie czynu legionowego – drogi do niepodległości 1863 – 1918. Bohaterowie, wydarzenia, miejsca”.
   

Dzień ze Świętym Patronem w Zespole Szkół w Stróżówce

Społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II uczciła akt kanonizacji Patrona szkoły Świętego Jana Pawła II. Wszystkie działania w tym dniu koncentrowały się wokół życia, działalności i twórczości literackiej Świętego Polaka naszych czasów.
   

Spotkanie Szkół im. M. Konopnickiej w Kwiatonowicach

W Szkole Podstawowej w Kwiatonowicach odbyło się spotkanie Szkół im. Marii Konopnickiej. Tematem przewodnim stał się utwór Patronki Marii Konopnickiej pt. „Na jagody”.
   

Dzień Patrona Szkoły w Szymbarku

W szkole w Szymbarku odbył się Dzień Patrona, pod hasłem „Małe pielgrzymowanie ze św. Janem Pawłem II”. Dwa lata po tym jak nasz Patron objął opieką placówki wchodzące w skład Zespołu Szkół w Szymbarku, młodzież ruszyła jego śladami na górskie trasy.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne