Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

   

Gimnazja ze Stróżówki i Bystrej na podium w konkursie „Małopolska Szkoła z Pasją”

„Szkoła z pasją” to projekt edukacyjny, którego od 3 lat organizatorem jest Samorząd Województwa Małopolskiego. Celem konkursu jest wyłowienie wśród tysięcy małopolskich szkół tych, które robią coś szczególnego, co wyróżnia je spośród masy innych jednostek. Gmina Gorlice ma dwie szkoły, które zostały docenione przez Kapitułę Konkursową. W kategorii gimnazjum I miejsce i tytuł „Małopolska Szkoła z Pasją” przypadło uczniom ze Stróżówki, natomiast III miejsce zajęła młodzież z gimnazjum w Bystrej.
   

Przedszkole w Zagórzanach w Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Samorządowe Przedszkole w Zagórzanach uzyskało Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
   

„Zamurowani. Eingemauert”

Taką nazwę nosi projekt realizowany w Zespole Szkół w Ropicy Polskiej. Rok 2014 stoi pod znakiem ważnych dla Europy rocznic. Jedną z nich jest właśnie dwudziestopięciolecie upadku Muru Berlińskiego.
   

Dzień Edukacji Narodowej i Jubileusz Szkoły w Zagórzanach

Dnia 15 października 2014 roku w Zagórzanach odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej połączone z jubileuszem 50-lecia szkoły, nadaniem imienia Komisji Edukacji Narodowej oraz poświęceniem sztandaru.
   

Półkolonia w Zespole Szkół w Stróżówce

Zespół Szkół w Stróżówce gościł w okresie wakacji uczniów z Gminy Gorlice na półkolonii organizowanej przez Krajową Radę Izb Rolniczych, Małopolską Izbę Rolniczą oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
   

„100-lecie I wojny światowej” projekt edukacyjny w Ropicy Polskiej

Zespół Szkół w Ropicy Polskiej zakończył realizację projektu edukacyjnego „Uchwycone w kadrze historii” współfinansowanego przez Małopolski Instytut Kultury w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100-lecia I wojny światowej”.
   

Projekt Comenius w ZS w Dominikowicach

Dobiega końca realizacja projektu pt. „Healthy life for a healthy world” („Zdrowe życie dla zdrowego świata”), w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” -Comenius – Partnerskie Projekty Szkół.

DROGI DO NIEPODLEGŁOŚCI - zwycięzca z Klęczan

Duży sukces odniosła Mariola Wąs - uczennica klasy I Gimnazjum w Zespole Szkół w Klęczanach, która została laureatką etapu wojewódzkiego tematycznego konkursu historycznego: „Stulecie czynu legionowego – drogi do niepodległości 1863 – 1918. Bohaterowie, wydarzenia, miejsca”.
   

Dzień ze Świętym Patronem w Zespole Szkół w Stróżówce

Społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II uczciła akt kanonizacji Patrona szkoły Świętego Jana Pawła II. Wszystkie działania w tym dniu koncentrowały się wokół życia, działalności i twórczości literackiej Świętego Polaka naszych czasów.
« [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne