Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

   

Półkolonia w Zespole Szkół w Stróżówce

W dniach 16 – 29 sierpnia 2012 roku, w Zespole Szkół w Stróżówce stacjonowała półkolonia, której organizatorem i sponsorem jest Krajowa Rada Izb Rolniczych, oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Uczestnikami półkolonii była grupa pięćdziesięcioroga trojga dzieci i młodzieży z rodzin rolników z Szymbarku, Bystrej, Ropicy Polskiej, Zagórzan, Kwiatonowic, Dominikowic, Kobylanki i Moszczenicy.
   

“MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU” - “ŚWIATY W KTÓRYCH ŻYJEMY”

W dniu 12 czerwca 2012 roku młodzież z Turcji, Rumunii i Polski zakończyła program działań wymiany międzynarodowej, który był realizowany dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w działaniu” w dniach od 5 do 12 lipca 2012. Partnerem ze strony polskiej i głównym organizatorem wymiany był Zespół Szkół w Dominikowicach. Młodzież spotkała się z wójtem Gminy Gorlice.
   

Bł. Jan Paweł II patronem Zespołu Szkół w Szymbarku

Niezwykła, historyczna uroczystość za nami!

21 maja 2012 roku Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Szymbarku uzyskały imię bł. Jana Pawła II. Po blisko 2 latach od inicjatywy ks. prałata Stefana Tabora – Proboszcza szymbarskiej parafii, wspólnych decyzjach Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, kilku miesiącach przygotowań, Przewodniczący Rady Gminy Gorlice Aleksander Kalisz mógł uroczyście odczytać Uchwałę Rady przyjętą na sesji w dniu 23 kwietnia br.

 

   

Dni Otwarte w Przedszkolach

Dni Otwarte w przedszkolach to akcja promująca projekty Gminy Gorlice „Przedszkole na 6”, „Przedszkole jest OK!”, „Wymarzone przedszkole” i „Przedszkole jest super!” "współfinansowane ze środków unijnych. W dniach 23 - 30 stycznia 2012 r. na terenie Samorządowych Przedszkoli gościliśmy rodziców dzieci 5-6-letnich, które bezpośrednio brały udział w projektach. Dzieci zaprezentowały wówczas nabyte podczas realizacji projektu umiejętności.
   

Seminarium „Dlaczego warto zadbać o rozwój małego dziecka i jak to robić?”

W dniu 24 stycznia 1012 r. w Urzędzie Gminy Gorlice odbyło się seminarium pt. „Dlaczego warto zadbać o rozwój małego dziecka i jak to robić?”. Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Gorlice, Instytutu Komeńskiego Sp. z o.o. sp. k. oraz partner programu „OD SERCA DLA DZIECKA” firma NUTRICIA  Sp. z o.o. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat znaczenia wczesnego dzieciństwa w dalszym rozwoju i edukacji młodego człowieka.

   

"Przedszkole jest super!"

Wraz z początkiem roku szkolnego 2011/2012 przedszkola z terenu Gminy Gorlice rozpoczęły realizację projektów Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytetu IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach (Działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich).

« [1] ... [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne