Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

   

„Spotkanie z poezją” w Klęczanach

W dniu 21 września 2012 r. w Zespole Szkół w Klęczanach odbyło się „Spotkanie z poezją” w ramach XXII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.
   

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Gorlice

W dniu 15 października br. w Zespole Szkół w Dominikowicach odbyła się gminna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wójt Gminy Gorlice przedstawił informację o stanie oświaty w Gminie, podziękował pedagogom i pracownikom administracyjno - obsługowym za zaangażowanie w pracy oraz złożył im życzenia.

   

Nowi nauczyciele mianowani w Gminie Gorlice

Wójt Gminy Gorlice uroczyście wręczył dwunastu nauczycielom, zatrudnionym w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez Gminę, akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.
   

Półkolonia w Zespole Szkół w Stróżówce

W dniach 16 – 29 sierpnia 2012 roku, w Zespole Szkół w Stróżówce stacjonowała półkolonia, której organizatorem i sponsorem jest Krajowa Rada Izb Rolniczych, oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Uczestnikami półkolonii była grupa pięćdziesięcioroga trojga dzieci i młodzieży z rodzin rolników z Szymbarku, Bystrej, Ropicy Polskiej, Zagórzan, Kwiatonowic, Dominikowic, Kobylanki i Moszczenicy.
   

“MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU” - “ŚWIATY W KTÓRYCH ŻYJEMY”

W dniu 12 czerwca 2012 roku młodzież z Turcji, Rumunii i Polski zakończyła program działań wymiany międzynarodowej, który był realizowany dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w działaniu” w dniach od 5 do 12 lipca 2012. Partnerem ze strony polskiej i głównym organizatorem wymiany był Zespół Szkół w Dominikowicach. Młodzież spotkała się z wójtem Gminy Gorlice.
   

Bł. Jan Paweł II patronem Zespołu Szkół w Szymbarku

Niezwykła, historyczna uroczystość za nami!

21 maja 2012 roku Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Szymbarku uzyskały imię bł. Jana Pawła II. Po blisko 2 latach od inicjatywy ks. prałata Stefana Tabora – Proboszcza szymbarskiej parafii, wspólnych decyzjach Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego, kilku miesiącach przygotowań, Przewodniczący Rady Gminy Gorlice Aleksander Kalisz mógł uroczyście odczytać Uchwałę Rady przyjętą na sesji w dniu 23 kwietnia br.

 

« [1] ... [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne