Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Podsumowanie konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” w Klęczanach

VIII edycja konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” w Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Klęczanach

Wrzesień i październik to miesiące, w których cała społeczność szkolna Klęczan zaangażowana była w akcje promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Hasło „ODBLASKOWA SZKOŁA” przyświecało nam na co dzień. Często można było spotkać w Klęczanach dzieci w kamizelkach odblaskowych. Nasi uczniowie wykorzystują odblaski w codziennym życiu  - w drodze do szkoły i podczas szkolnych wycieczek.

Rodzice włączyli się w akcję, wspierając finansowo zakup kamizelek odblaskowych.

Uczniowie również zaangażowali się w projekt, biorąc licznie udział w konkursie wiedzy o ruchu drogowym, w konkursie plastycznym oraz przygotowując plakaty „Noś odblaski”. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej promowali noszenie odblasków wśród osób dorosłych oraz seniorów naszej miejscowości. Organizowanemu 14 października 2017 r. w naszej szkole Dniu Seniora przyświecało hasło „Bądź widoczny”. Uczniowie przygotowali inscenizację słowno – muzyczną  „Znaczki odblaskowe”. Dzieci przypomniały, że noszenie odblasków ratuje życie.
   
O bezpieczeństwie w ruchu drogowym szczególnie dużo można było się dowiedzieć na spotkaniu z policjantami, którzy przypominali, w jaki sposób powinien zachowywać się pieszy na drodze. Główny nacisk położono na noszenie elementów odblaskowych. Podczas tego spotkania uczniowie, szczególnie ci najmłodsi, zadawali zaproszonym policjantom mnóstwo trudnych pytań.
   
O tym, co zrobić, gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji  - wypadku drogowego, mówiono na spotkaniu ze strażakami, którzy gościli w naszej szkole w ramach współpracy z młodzieżą realizującą projekt „Młodzi – Aktywni – Kreatywni”.

W ostatnim dniu października odbyło się podsumowanie działań podejmowanych w ramach konkursu. Uroczystości przyświecało hasło „Noś odblaski!”. Koordynator akcji – pani Małgorzata Horowicz-Dusza - przedstawiła społeczności szkolnej zadania zrealizowane w trakcie projektu. Uczniowie klasy III szkoły podstawowej zaprezentowali montaż słowno – muzyczny „Znaczki odblaskowe”. Zwycięzcom konkursu wiedzy o ruchu drogowym oraz konkursu plastycznego wręczono dyplomy i wyróżnienia, a także drobne upominki w formie odblasków.

Mimo iż termin realizacji konkursu minął, nadal będziemy kontynuować działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów podczas drogi do i ze szkoły.

Koordynator konkursu:  mgr Małgorzata Horowicz-Dusza


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne