Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

„Odblaskowa szkoła” w Klęczanach

      

VIII edycja konkursu „ODBLASKOWA SZKOŁA” w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Klęczanach


W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła weźmie udział w VIII edycji konkursu „Odblaskowa szkoła”. Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe.

Podejmowane przez nas działania mają świadczyć o tym, iż dbamy o bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły. Będziemy realizować zadania, których celem jest uświadomienie społeczności szkolnej i lokalnej, jak ważną rolę odgrywają odblaski. Na co dzień uczymy i przypominamy dzieciom i młodzieży o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze, ale we wrześniu i październiku, czyli w czasie trwania akcji, będziemy szczególnie mocno promować inicjatywy ograniczające zagrożenia w ruchu drogowym.

Uczniowie będą się mogli wykazać w szkolnym konkursie na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapraszamy też do licznego udziału w konkursie plastycznym o takiej samej tematyce.  Oczywiście nie zabraknie pogadanek na temat roli odblasku, a dla uczniów klas młodszych oraz dzieci przedszkolnych zorganizowane zostanie spotkanie z policjantem, który jako specjalista będzie przekonywał o ważnej roli elementów odblaskowych. Punktem kulminacyjnym naszej akcji będzie promocja akcji wśród seniorów naszej społeczności oraz akcja happeningowa „Odblaskowa szkoła”.

Koordynator konkursu:  mgr Małgorzata Horowicz-Dusza


 

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne