Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2016 r. w Kobylance odbyły się gminne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej.
 
Obchody rozpoczęła uroczysta koncelebrowana Msza Święta, której przewodniczył ks.proboszcz Roman Gierek. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylance. Piękna odremontowana aula zgromadziła licznych gości, których przywitał dyrektor Zespołu Szkół w Kobylance, Bogusław Wacek. Wśród przybyłych, obecni byli przedstawiciele władz Gminy Gorlice na czele z wójtem Ryszardem Guzikiem, sołtysi, radni gminni, przedstawiciele związków zawodowych oraz duchowieństwa. Środowisko nauczycielskie reprezentowali dyrektorzy przedszkoli i szkół Gminy Gorlice, pełnomocnik wójta ds. oświaty Barbara Wiatr, wybrani nauczyciele i przedstawiciele pocztów sztandarowych.

Część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Kobylance dostarczyła wszystkim wielu wzruszających chwil. Myśl przewodnią występu stanowiły słowa: "Najlepsi nauczyciele to ci, którzy wskazują, gdzie patrzeć, ale nie powiedzą, co masz zobaczyć". Wiersze, piosenki i nagrania filmowe w ujmujący sposób oddały prawdziwy obraz pracy nauczyciela, którego główną misją jest wychowywać młodych na mądrych i wartościowych ludzi.

Po programie artystycznym, głos zabrał wójt gminy, Ryszard Guzik. Nauczyciele wysłuchali wiele ciepłych słów skierowanych pod ich adresem, z racji jutrzejszego święta. Wójt podziękował im za dobrą pracę, krzewiącą właściwe postawy uczniów. Życzył pedagogom wytrwałości w pokonywaniu trudów, z którymi muszą na co dzień się borykać.

Finał gminnych uroczystości stanowiło nagrodzenie przez wójta tych nauczycieli, którzy w ostatnim roku szkolnym wykazali się szczególną inicjatywą. Ich zaangażowanie w pracę zaowocowało licznymi sukcesami ich placówek i podopiecznych.


(źródło: halogorlice)

GALERIA ZDJĘĆ
http://www.halogorlice.info/powiat/item/1985-gminne-obchody-dnia-edukacji-narodowej-w-kobylance#Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne