Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Pierwsze miejsce dla Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej w konkursie „Szkoła otwarta- szkoła aktywna”

Ogłoszony przez  Kuratorium Oświaty w Krakowie konkurs „Szkoła otwarta- szkoła aktywna.” miał za zadanie zaprezentować dorobek  małopolskich szkół i przedszkoli na polu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz promowanie idei tej współpracy wśród tych szkół, które jeszcze jej nie podjęły. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, nadesłano 61 prac konkursowych. Prezentowały one bardzo wysoki i wyrównany poziom. W konkursie wyłoniono trzy najlepsze prezentacje w trzech kategoriach. W kategorii: przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja (lub zespoły szkół) z miejscowości do 20 tys. mieszkańców I miejsce zajął  Zespół Szkół w Ropicy Polskiej.

Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce 22.02.2016 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Wojska Polskiego  w Krakowie.

Jury konkursu doceniło współprace szkoły ze Stowarzyszeniem Kulturalno- Oświatowym Wsi Ropica Polska oraz społecznością lokalną. Na uroczystym wręczeniu nagród uczennice Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej  przedstawiły w jaki sposób przebiega współpraca na płaszczyźnie projektów, wspólnych działań środowiskowych oraz działań na rzecz szkoły. W prezentacji znalazły się wybrane projekty realizowane na przestrzeni ostatnich dwóch lat:
„Język polski naszym bogactwem.”;
„Dosięgnij gwiazd - Międzyszkolny Klub Młodych Astronomów.”;
„Po pierwsze – Przedsiębiorczość.”;
„Od bezradności do aktywności.”;
„Młodzi otwarci na kulturę.”

Przedstawiono wspólne działania środowiskowe, działania na rzecz szkoły - festyny, pikniki, kiermasze świąteczne, Mikołaj dla najmłodszych, wycieczki, rajdy, ferie i półkolonie. Działania na rzecz seniorów - Dzień Seniora, Mikołaj, wieczór kolęd, Dzień Kobiet, Senioriada, Walentynki. We wszystkich tych projektach bierze udział powołana przez rodziców i przyjaciół szkoły grupa Aktywni Górą, która wspiera działania  dyrekcji i nauczycieli.

Szkołę na uroczystym wręczeniu nagród reprezentowała dyrektor szkoły pani Beata Kraus, przedstawicielka Stowarzyszenia Kulturalno - Oświatowego wsi Ropica Polska pani Anna Krok, przedstawicielka grupy Aktywni Górą pani Jolanta Ziaja, przedstawicielka nauczycieli pani Agnieszka Mazur oraz uczennice Martyna Wiencko i Julita Praiznar.

Zdjęcia pod adresem:
https://picasaweb.google.com/111389731601885475065/SZKOAOTWARTASZKOAAKTYWNA20152016


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne