Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

I Gminna Gala Edukacji (tv)

RELACJA W GORLICE.TV

18 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Stróżówce miała miejsce I Gminna Gala Edukacji. W wydarzeniu tym wzięli udział przedstawiciele uczniów szkół Gminy Gorlice, dyrektorzy tychże placówek, rodzice oraz opiekunowie dydaktyczni. Na uroczystość zaproszono radnych Gminy Gorlice, sołtysów, przedstawiciele Ośrodka Kultury Gminy Gorlice.


Uroczystość rozpoczął marszowo występ mażoretek Domino z Dominikowic, po nich przybyłych gość powitał dyrektor Zespołu Szkół w Stróżówce, Mariusz Tarsa. Następnie oficjalnego otwarcia Gali dokonał wójt Gminy Gorlice, Ryszard Guzik. Podsumował mijający rok szkolny, wymienił największe osiągnięcia uczniów Gminy Gorlice oraz podziękował nauczycielom i rodziców za przyczynienie się do tych sukcesów.

Dalszą część Gali poprowadził Marcin Juszczęć. Przedstawił nagrodzonych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Wójt Ryszad Guzik, Barbara Wiatr, pełnomocnik wójta ds oświaty oraz Aleksander Kalisz, przewodniczący Rady Gminy Gorlice dokonali wręczenia wyróżnień, a otrzymali je :

-przedstawiciele koła teatralnego "Scena 154" z Zespołu Szkół w Bystrej (Katarzyna Bubała, Sylwia Pic, Anna Tokarz) oraz opiekunki Małgorzata Samsonowicz i Katarzyna Mikruta-Cetnarowska (II miejsce w konkursie "Spektakl dla gimnazjalisty")

-przedstawiciele uczniów Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej (Kacper Zieliński, Damian Markowicz, Konrad Żydło), którzy reprezentowali gminę w konkursie fotograficznym Małopolskiego Instytutu Kultury pt. "Uchwycone w kadrze"-podopieczni Arkadiusza Kapłona

-uczniowie gimnazjum im.Św.Jana Pawła II w Szymbarku ( Emilia Osioł, Paulina Myszkowska) za I miejsce w XII Konkursie Plastyczno-Edukacyjnym "Skarby Małopolski". Opiekę sprawowały Alina Zachariasz Kuciakowska i Agnieszka Figiel-Petit

-Natalia Nowak z Szymbarku, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Boże Narodzenie na świecie" zorganizowanym przez Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Woli Komorowskiej (opiekun-Alina Zachariasz Kuciakowska)

-Dominik Rybowicz gimnazjalista z Zespołu Szkół w Klęczanach (opiekun Małgorzata Ostrowska) za II miejsce w konkursie literacko-plastycznym dla szkół Jadwiżańskich. Przygotował komiks "Królowa Jadwiga i legendy o niej".

-Michał Przybyłowicz, uczeń Szkoły Podstawowej im.Adama Mickiewicza w Dominikowicach, który w Ogólnopolskim Konkursie "Młodzież zapobiega pożarom" został laureatem wojewódzkiego etapu konkursu i zajął V miejsce ( przygotował go Jerzy Lewiński)

- Kamila Kędzior ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach-otrzymała wyróżnienie w konkursie międzynarodowym "Kangur matematyczny" (opiekun-Barbara Mika)

-Justyna Pierz i Piotr Leśniak z Gimnazjum im.Jana Pawła II w Stróżówce, uzyskali tytuł finalistów Wojewódzkiego Konkursu na referat z astronomii organizowany przez Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach i Małopolskie Kuratorium Oświaty ( opiekun- Małgorzata Tenerowicz)

-Mariola Wąs z Gimnazjum w Klęczanach, laureatka konkursu "Walka Polaków o niepodległość i granice w latach 1914-921. Wielkie bitwy i bohaterowie wydarzeń" organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej i Uniwersytet Jagielloński (opiekun- Krzysztof Tymbarski)

-Adrian Przybyłowicz, Sara Liana, Natalia Pyznar, Weronika Kuś, finaliści tego samego konkursu, także z Gimnazjum w Klęczanach, przygotowani przez Krzysztofa Tymbarskiego

-Ewelina Brach i Karolina Pawluś z Gimnazjum im.Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach- finalistki konkursu "Walki Polaków o niepodległość i granice 1014- 1921" (opiekun-Małgorzata Stępień)

-Mateusz Tarsa z Gimnazjum w Kobylance- finalista etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1515. Od Cedyni do Orszy" (opiekun-Krystyna Fik)

-Hanna Smołkowicz z Gimnazjum w Ropicy Polskiej-finalistka etapu wojewódzkiego Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego (opiekun-Bożena Tumidajewicz)

- Aleksandra Miarecka, Ewelina Sokulska, Patrycja Spólnik, Marta Wachowicz z Gimnazjum im.Świętego Jana Pawła II w Szymbarku-finalistki Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego (opiekun-Maria Wójcik)

-Aleksandra Miarecka i Marta Wachowicz także jako finalistki konkursu Małopolskiego kuratora Oświaty "Legioniści na kartach historii" ( opiekun-Marek Dziedziak)

-Jakub Spólnik z Gimnazjum W Szymbarku-laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z matematyki organizowanej przez Stowarzszenie OLIMPUS z Warszawy (opiekun-Małgorzata Koźbiał)

-Julia Trybus i Dawid Tereszkiewicz ze Szkoły Podstawowej i Paweł Król z Gimnazjum w Szymbarku- finaliści konkursów informatycznych Małopolskiego Kuratora Oświaty: " Małopolskie Baltie 2015" oraz "Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem komputera" (opiekun-Robert Grzanka)

-Karolina Dziki z Dominikowic-finalistka Małopolskiego Konkursu Bilogicznego (opiekun-Anna Ziemba)

-Aleksandra Osikowicz ze Szkoły Podstawowej im.Ignacego Łukasiewicza w Kobylance- finalistka etapu wojewódzkiego konkursu humanistycznego dla szkół podstawowych (opiekun-Bożena Matula)

-Dagmara Krok z Gimnazjum w Ropicy Polskiej-finalistka Małopolskiego Konkursu Języka Polskiego ( opiekun-Bożena Tumidajewicz)

-Natalia szura z Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej-finalistka konkursu Biblijnego organizowanego przez Dzieło Biblijne im.Świętego Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej (opiekun- Renata Biernacka)

-Anna Gubała z Gimnazjum im.Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach, laureatka konkursu "Stare Pomniki opowiadają swoją historię-pozostałości kultury żydowskiej w regionie" oraz finaliści z tej szkoły: Patrycja Firszt i Seweryn Cieśla. Opiekunem uczniów była Małgorzata Stępień


Nagrody przyznano także szkołom za uzyskanie certyfikatów i tytułów. Zespół Szkół w Kobylance uzyskał certyfikat "Wiarygodna szkoła", Zespół Szkół w Bystrej (działalność "Sceny 154") nagrodzono III miejscem w konkursie "Małopolska Szkoła z Pasją". Ponadto Zespół Szkół w Bystrej,jak i Zespół Szkół w Ropicy Polskiej otrzymały wyróżnienie za aktywny udział w wojewódzkim konkursie literacko-plastycznym "Skarby Małopolski". Gimnazjum w Stróżówce za działalność Klubu Młodego Astronoma zostało zdobywcą I miejsca w Konkursie "Szkoła z Pasją". Z tej także szkoły Szkolny Klub Wolontariatu wziął udział w VIII edycji Projektu "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia".

Ostatnią grupę nagrodzonych stanowiły mażoretki z Orkiestry Dętej z Dominikowic, które swoimi występami uświetniają najważniejsze uroczystości w gminie oraz biorą udział w konkursach w swojej kategorii. Nagrody odebrały:Francesca Aliberti, Justyna Bogdan, Aleksandra Dziki, Karolina Machowska, Natalia Moćko, Natalia Skroboś, Katarzyna Przybycień, Beata Woś, Paulina Grzywacz, Magdalena Krężołek oraz reprezentant orkiestry Damian Miarecki.

Gmina Gorlice od 12 lat współpracuje z Fundacją Sądecką w zakresie finansowania stypendium naukowo-socjalnego im.Braci Potoczków. Przedstawiciel fundacji, Grzegorz Wasiluk wręczył uczniom ostatnią ratę stypendium za rok 2014/2015. Tegorocznymi stypendystami byli: Michał Krupczak, Angelika Zając, Mariola Kukuła, Agnieszka Madej, Natalia Kowalska, Anna Łaszyn, Klaudia Mazur, Aleksandra Śliwa, Piotr Brach, Paweł Bugno, Karolina Dziki, Natalia Niziołek, Weronika Tomasik, Karolina Machowicz, Dawid Janik, Jolanta Pijanowska, Kamil Podwika, Kacper Szpyrka, Natalia Gubała, Amadeusz Kappy, Bernard Rolak oraz Sylwia Wanat. Grzegorz Wasiluk wygłosił poruszające słowa skierowane do młodzieży, w których gratulując im sukcesów i pasji, zachęcał jednocześnie do dalszego rozwoju i służenia krajowi swoją bogatą wiedzą.

Podczas przyznawania wyróżnień, na scenie co pewien czas swoje muzyczne umiejętności prezentowali uczniowie z Zespołu Szkół w Stróżówce przygotowani przez Annę Siarkowicz: Marcelina Zaworska, Maciej Jamro, Kamila Szwarc, Mikołaj Tarsa, Martyna Pyznar oraz Weronika Podwika. Wystąpiła także Alicja Wachowicz z Zagórzan, Gabriela Łasak i Zosia Smołkowicz z Ropicy Polskiej, a także przedstawicielki szymbarskiego zespołu "Kantylena": Ewelina Sokulska i Ewelina Szela.

I Gminna Gala Edukacji przebiegała w bardzo uroczystej oprawie, wysoki poziom artystyczny imprezy doskonale podkreślał całoroczne sukcesy młodzieży Gminy Gorlice.


(źródło: halogorlice - galeria zdjęć)

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne