Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

OLIMPIADA POMYSŁÓW Z KLASĄ

OLIMPIADA POMYSŁÓW Z KLASĄ

W dniu 3 czerwca 2015 r. dziesięcioro uczniów z Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej pod okiem opiekunów Wioletty Podsadowskiej, Agnieszki Skowronek oraz Dariusza Piekarza wyruszyło do Warszawy, aby tam wziąć udział w niezwykłym przedsięwzięciu.

Przez cały rok, z wielki zaangażowaniem, pracowaliśmy w programie Wf z klasą, dlatego też kiedy dowiedzieliśmy się, że zostaliśmy zaproszeni do stolicy, radości nie było końca. Olimpiada Pomysłów z Klasą to w końcu nie byle co, więc zwarliśmy szyki, aby przygotować ciekawe zajęcia sportowe, i chyba nam się udało osiągnąć zamierzony cel, gdyż nasze stanowiska cieszyły się niesamowitym zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jak i opiekunów i sportowców, którzy gościli w Warszawie podczas olimpiady.

Nasz zespół podzielony został na dwie drużyny. Pierwsza składała się z grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej. Reprezentowali nas: Adrian Totoś, Kacper Trybus, Kacper Chrząścik, Dawid Kluk oraz Jakub Padoł. Chłopcy pod okiem instruktora i opiekuna pana Dariusza Piekarza przeprowadzili atrakcyjne zajęcia z wykorzystaniem lotki i rakietki do badmintona. Każdy, kto podszedł do naszego stanowiska nie był zawiedziony.

W drugiej grupie realizowały się dziewczynki z Gimnazjum – Zofia Smołkowicz, Anna Czochór, Anna Żelazny, Zuzanna Gałczyk oraz Magdalena Wiktor. Gimnazjalistki pod okiem pani Wioletty Podsadowskiej oraz Agnieszki Skowronek zaprezentowały na czym powinna polegać zdrowa rywalizacja angażująca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przy pomocy ciekawego sprzętu sportowego można było wziąć udział w wyścigach rzędów. Nasza drużyna wykorzystała do tego szczudła, deskorolki, tunele, piłki, a nawet kapelusze. Zajęcia zorganizowane przez naszą młodzież cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem wśród uczestników Olimpiady Pomysłów z Klasą. Ponadto sami mogliśmy się podpatrzeć coś nowego, co zainspiruje nas do dalszej, jeszcze ciekawszej pracy, jak chociażby szmatball. Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania i porozmawiania ze znanymi sportowcami Robertem Korzeniowskim, Moniką Hojnisz czy Piotrem Masłowskim.

Praca w programie Wf z klasą sprawiła nam wiele radości i satysfakcji. Warto podkreślić, że do programu zgłosiło się 1500 szkół z całej Polski, a do Warszawy przybyli reprezentanci zaledwie 38, w tym dwóch naszych, gdyż wybrano zarówno Szkołę Podstawową jak i Gimnazjum.

Informacja w Gazecie Wyborczej


Wioletta Podsadowska, Agnieszka Skowronek

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne