Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

XV OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW

JUŻ XV OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKÓW GMINY GORLICE


„W zdrowym ciele zdrowy duch! Nie ma przecież nic nad ruch!
Gdy dasz sobie mocno w kość, będziesz miał wszystkiego dość,
Pamiętaj, co mówił nasz papież wspaniały:
- Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”


Już od 15 lat, co roku w czerwcu zagórzańskie przedszkolaki goszczą reprezentacje wszystkich przedszkoli Gminy Gorlice na olimpiadzie sportowej pod hasłem „Sport i zabawa to fajna sprawa”.

W piątek 5 czerwca 2015 r. przyjechały do Zagórzan reprezentacje przedszkolaków z Samorządowych Przedszkoli z: Bystrej, Dominikowic, Kobylanki, Kwiatonowic, Ropicy Polskiej, Stróżówki, Szymbarku i Oddziału Przedszkolnego z Klęczan jak również zaszczycili nas swoją obecnością: Pani Barbara Wiatr - Pełnomocnik Wójta Gminy Gorlice ds. Oświaty, Pani Krystyna Kozień - Radna Wsi Zagórzany, Pan Michał Pyrcioch - Sołtys Wsi Zagórzany oraz Dyrektorki i Nauczycielki Przedszkoli Gminy Gorlice.

Olimpiadę rozpoczęliśmy na boisku szkolnym - jak tradycja każe od zapalenia znicza, a zaszczyt ten przypadł pani Barbarze Wiatr, która kończyła bieg sztafetowy dorosłych gości olimpiady z pochodnią. Następnie w ramach rozgrzewki odbył się kolejny bieg sztafetowy, ale tym razem uczestnikami były przedszkolaki i ich nauczycielki.

Przedszkolaki, a także sędziowie złożyli obietnicę, że będą uczciwi ku chwale sportu, po czym nastąpił przemarsz reprezentacji do sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Zagórzanach. Tam nastąpiło wciągnięcie flagi olimpijskiej przy śpiewie hymnu przedszkolaka olimpijczyka. Jeszcze tylko występ taneczny przedszkolaków z Zagórzan i przystąpiliśmy do losowania drużyn, które rywalizowały ze sobą systemem pucharowym w pokonywaniu toru przeszkód. A przeszkody to: przejście „kelnerów” slalomem z tacą i kubkiem z cukierkami (wcześniej zawodnicy odliczali dokładnie 5 cukierków do kubka), przejście pod stolikiem zbudowanym z wielkich klocków, przeskok przez skakankę, przewleczenie przez siebie szarfy a na koniec rzut piłeczka tenisową do bramki. Wszyscy zawodnicy odznaczali się nie lada sprawnością i kondycją, mimo tego jak to w sporcie bywa ktoś wygrywa, a ktoś przegrywa. Tym razem najlepsza okazała się drużyna z Kobylanki - zawodnicy otrzymali złote medale, drugie miejsce wywalczyła reprezentacja Szymbarku - srebrni medaliści, a trzecie drużyna z Dominikowic im przypadły brązowe medale. Pozostali zawodnicy także otrzymali medale „pocieszenia” na kolorowych tasiemkach.


Jak na „rocznicową” olimpiadę przystało był też „urodzinowy” tort iście sportowy z murawą, piłkarzami, piłką i świecami z napisem 15, a także owoce i lody dla wyrównania kalorii. Wszystkie drużyny otrzymały również pamiątkowe dyplomy i sportowe nagrody, a zawodnicy upominki – piłkarskie gwizdki. Wszystkie nagrody zakupione zostały dzięki funduszom otrzymanym z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przygotowanie całej olimpiady to zasługa nauczycielek i pozostałych pracowników zagórzańskiego przedszkola, rodziców naszych przedszkolaków oraz pomocy pracowników zaprzyjaźnionej szkoły. Wszystkim im składam tą drogą serdeczne podziękowania.

Lidia Klimek


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne