Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

WYSTAWA GRAFIKI KOMPUTEROWEJ - GORLICE 1915–2015

GORLICE 1915–2015– WYSTAWA GRAFIKI KOMPUTEROWEJ
22 kwietnia 2015 - 27 maja 2015 - Dwór Karwacjanów, GorliceW Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach odbyła się wystawa prac uczniów Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej (Kacpra Zielińskiego, Konrada Żydło i Damiana Markowicza) zrealizowana w ramach projektu „Uchwycone w kadrze historii” współfinansowanego przez Małopolski Instytut Kultury w ramach Małopolskiego Programu Obchodów „100- lecia I wojny światowej”.

Koordynatorzy projektu - nauczyciele ZS w Ropicy Polskiej: mgr Agnieszka Mazur (warsztaty historyczne) oraz mgr Arkadiusz Kapłon (warsztaty z fotografii i grafiki komputerowej).

Celem historyczno-fotograficznego projektu było zapoznanie młodzieży z historią własnego regionu, rozwinięcie zainteresowań losami ludzi, którzy tworzyli historię, ponosili ofiary, budowali przyszłość Gorlic. Duży nacisk kładziono na poszukiwanie własnej tożsamości, korzeni, budowania relacji z historią własnych rodzin, przodków. Ważnym elementem projektu jest pobudzanie przynależności dzieci i młodzieży do historii małych ojczyzn, szacunku do nich przez poznanie własnych historycznych korzeni. W ramach projektu powstał cykl grafik komputerowych, będących zestawieniem archiwalnych pocztówek z kolekcji pana Sławomira Dziadzio, przedstawiających Gorlice sprzed ok. 100 lat, ze współczesnymi fotografiami.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne