Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Dzień ze Świętym Patronem w Zespole Szkół w Stróżówce

Dzień z Świętym Patronem w Zespole Szkół w Stróżówce

W dniu 8 maja 2014 roku społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II uczciła akt kanonizacji Patrona szkoły Świętego Jana Pawła II. Wszystkie działania w tym dniu koncentrowały się wokół życia, działalności i twórczości literackiej Świętego Polaka naszych czasów.

Uczniowie podzieleni na grupy zadaniowe przygotowywali kolaże związane z Janem Pawłem II, opracowywali instrukcje, jak zostać świętym, tworzyli łańcuchy dobra, uczyli się piosenek, pisali modlitwę do Świętego Patrona szkoły i układali z rozsypanych wyrazów głębokie myśli Papieża Polaka.

Reprezentanci każdej klasy sprawdzali się też w teście wiedzy na temat drogi literackiej Karola Wojtyły.

Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali wybrane wcześniej na forum klas listy do Świętego Jana Pawła II. Przemawiało z nich uznanie i podziw dla autorytetu Patrona szkoły, prośba o opiekę dla uczniów i ich rodzin i zapewnienie o pamięci i szacunku. Dyrektor szkoły obiecał uczniom, że ich prace zostaną opublikowane w pamiątkowym wydawnictwie, jakie przygotowane zostanie w październiku, z okazji 10 rocznicy nadania imienia Jana Pawła II szkołom w Stróżówce.

Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji Świętego Jana Pawła II. Rywalizowali w dwóch kategoriach i zmierzyli się z wymagającą i trudną poezją Patrona szkół.

Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach otrzymają cenne nagrody podczas uroczystego spotkania społeczności Zespołu Szkół w Stróżówce z Ordynariuszem Diecezji Rzeszowskiej, Jego Ekscelencją, biskupem Janem Wątrobą w ramach wizytacji duszpasterskiej Parafii Narodzenia Marii Panny w Gorlicach w dniu 2 czerwca 2014 roku.


Mariusz Tarsa


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne