Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Spotkanie Szkół im. M. Konopnickiej w Kwiatonowicach

SPOTKANIE SZKÓŁ IM. M. KONOPNICKIEJ W KWIATONOWICACH

Tajemnicza kraina, pełna bogactwa, kolorów, radości i uroków - ale - trudno dostępna ludziom. Odkrywa ją mały chłopiec, Janek, który ma wobec niej uczciwe zamiary. Pragnie nazbierać jagód na śniadanie dla swojej Mamy, bo oto dziś są jej imienny. Szlachetność chłopca zostaje nagrodzona przez przyrodę i mieszkańców owej tajemniczej krainy.


W tak uroczystych i niecodziennych nastrojach spotkaliśmy się 22 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej w Kwiatonowicach, aby po raz czwarty uczestniczyć w corocznym spotkaniu Szkół im. Marii Konopnickiej. Tematem przewodnim stał się utwór Naszej Patronki Marii Konopnickiej pt. „Na jagody”.

Gościliśmy przedstawicieli pięciu szkół: z Grudnej Kępskiej, Krosna, Ropy, Wyskitnej oraz Żarnowca. Każdą z nich reprezentowała drużyna złożona z trzech uczniów.

Spotkanie rozpoczęło się serdecznym powitaniem przez Dyrektora Szkoły. Następnie wszyscy zebrani – Goście, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, młodzież oraz dzieci, w tym również przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Kwiatonowicach, obejrzeli przedstawienie. Była to inscenizacja „Na jagody” w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów z klas I – III. Wszyscy z uwagą i skupieniem śledzili losy Janka, Jagodowego Króla, przyglądali się talentom panien Borówczanek oraz podziwiali spryt Jagodowych Braci.

Następnie drużyny z poszczególnych szkół przystąpiły do konkursu wiedzy na temat utworu pt. „Na jagody”. Uczniowie odpowiadali na sześć pytań w formie zamkniętej i otwartej. Komisja Konkursowa, złożona z nauczycieli zaprzyjaźnionych szkół, cały czas czuwała nad poprawnością odpowiedzi i liczyła punkty. Zwycięzcą okazała się drużyna z Krosna.

Po obiedzie miał miejsce kolejny konkurs. Tym razem dzieci mogły wykazać się talentem plastycznym oraz spostrzegawczością. Ich zadaniem było wykonanie ilustracji do obejrzanego wcześniej przedstawienia. Komisja Konkursowa wyłoniła kolejną drużynę, która zdobyła pierwsze miejsce. Tym razem była to Ropa.

Ostatnim punktem spotkania była wręczenie nagród oraz prezentów dla wszystkich uczniów. Upominki otrzymali także nauczyciele oraz Dyrektorzy – na pamiątkę zjazdu w Kwiatonowicach.

Spotkanie zakończyło się zaproszeniem na rok następny – tym razem w Krośnie.


Małgorzata Szutkowska,  ZS Kwiatonowice
Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne