Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Komiks i Koło teatralne z Bystrej nagrodzone

Koło teatralne w Bystrej "Scena 154" zostało wyróżnione na IV Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym Dzieci i Młodzieży -Kocioł Teatralny- w Andrychowie.

Młodzi aktorzy zaprezentowali sztukę A.Fredro " Damy i huzary". Przygotowania i próby trwały już od października i jak się okazało ciężka praca młodzieży i opiekunów przyniosła nagrodę w postaci wyróżnienia od profesjonalnego jury.
Młodzież na festiwalu spędziła cztery dni uczestnicząc w warsztatach teatralnych,oglądając prezentacje konkursowe oraz występy gościnne,biorąc udział w forach dyskusyjnych, słuchali uwag,wskazówek do dalszej pracy od profesjonalistów: aktorów i reżyserów teatralnych.
W czasie warsztatów uczniowie przekonali się, ile przeżyć i wzruszeń może wywołać kontakt z teatrem. Doświadczyli, wysiłku fizycznego i duchowego, sukcesu, przyjemności współpracy, emocji występu przed publicznością. Poznali funkcje ludzi pracujących w teatrze.
Uczniom gminy Gorlice oraz zaproszonym gościom młodzi aktorzy zaprezentują się w maju.
ZAPRASZAMY!!!!!

Katarzyna Cetnarowska
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I nagroda dla Zespołu Szkół w Bystrej w konkursie „Skarby Małopolski”

Od grudnia 2013 r. do marca 2014 r. Zespół Szkół w Bystrej uczestniczył w projekcie plastyczno – edukacyjnym „Skarby Małopolski” zorganizowanym przez Małopolski Instytut Kultury. Temat tegorocznej edycji brzmiał: Wielka wojna, życie codzienne. Udział w projekcie wzięły uczennice klasy II gimnazjum pod opieką pana mgr Arkadiusza Kapłona i pani mgr Anety Boryczko. Uczennice przygotowały komiks pt. „Miłość, karabin i łzy. 126 dni”. Praca otrzymała I nagrodę w kategorii prac grupowych. Gratulujemy!

Aneta Boryczko


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne