Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Wieczorne kolędowanie w Stróżówce

We wtorek, 21 stycznia 2014 r., sala Domu Ludowego w Stróżówce rozbrzmiała radosną muzyką, śpiewem kolęd i pastorałek. Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II przygotowali Wieczór Kolęd dla mieszkańców Stróżówki.

W atmosferę wieczoru wprowadzili gości uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej i drugiej gimnazjum, którzy wystąpili w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez Panie Beatę Wróblewską i Annę Siarkowicz. Nowoczesna formuła spektaklu, epizody z codziennego życia większości współczesnych Polaków i Chrystus, przychodzący do ludzi w osobie bezdomnego, pogardzanego i odrzucanego przez wszystkich, pozwoliły widzom przeżyć głęboką refleksję i zastanowić się nad prawdą o Bożym Narodzeniu.

Następnie na scenie pojawili się najmłodsi muzycy szkoły w Stróżówce – grupa gitarowa prowadzona przez Pana Tomasza Kubalę, dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach, z mini recitalem kolęd. Młodzi mistrzowie gitary zostali bardzo ciepło przyjęci przez widzów, zwłaszcza, że był to ich pierwszy koncert przed tak szacowna widownią.

Tradycją Bożonarodzeniowego kolędowania w Stróżówce jest udział gościa specjalnego, gwiazdy wieczoru, która również włącza się w śpiew kolęd i pastorałek. W tym roku organizatorzy zaprosili zespół muzyczny ZARAZ, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach. Grupę tworzą: Martyna Wałęga – śpiew, Klaudia Marądel – gitara basowa, Hubert Chływa – gitara prowadząca, Konrad Wachowski – gitara solowa, Rafał Belczyk – perkusja, Paweł Szmigielski – instrumenty klawiszowe, kierownik zespołu. Opiekunem grupy jest Pan Tomasz Kubala. Zespół zaprezentował gościom utwory świąteczne i pastorałki w nowoczesnej, młodzieżowej aranżacji, czym wzbudził aplauz i gromkie brawa widowni.

Uczniowie Zespołu Szkół w Stróżówce zadedykowali swoje występy wszystkim drogim Babciom i Dziadkom, licznie zgromadzonym na sali, jako prezent z okazji Ich dnia. Wieczór Kolęd w Stróżówce na trwałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych, pozwala społeczności lokalnej uczestniczyć w życiu szkoły i spotkać się w miłej, świątecznej atmosferze.

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne