Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Uczniowie z Ropicy Polskiej przebiegli XXIII Gorlicki bieg Sylwestrowy

Uczniowie z Ropicy Polskiej przebiegli XXIII Gorlicki bieg Sylwestrowy

Takiej liczby uczestników organizatorzy gorlickiego biegu się nie spodziewali. Na starcie stanęło blisko 550 osób, w tym 131 kobiet. Oczywiście nie zabrakło też uczniów, rodziców i nauczycieli wraz z rodzinami z naszej szkoły . Wszyscy znakomicie się bawili.

W tym roku dopisali uczestnicy, wśród których nie brakowało znakomitych przed laty zawodników. Był olimpijczyk – maratończyk Zbigniew Pierzynka, medaliści mistrzostw Polski, średnio i długodystansowcy. Rywalizację tylko obserwował tym razem najlepszy polski maratończyk Henryk Szost, który nam bardzo mocno dopingował. Biegła też z nami górska wicemistrzyni Polski w nornic walking Joanna Szurek.

Dotarliśmy do mety w komplecie, trochę zmęczeni ale bardzo szczęśliwi. W biegu wystartowali: przewodniczący szkoły - Jakub Rafalski, Kamil Warcholik, Wojna Dominik, Wojna Damian, Grybel Angelika, Krystian Nalepka z mamą, nauczyciele: pani Magdalena Kuśnierz z całą rodziną, pani Wioletta Podsadowska z mężem, pani Steć Beata z mężem, pan Dariusz Piekarz z synem Bartoszem i pan Grzegorz Mazur. Na trasie biegu dopingowała nas duża grupa rodziców i uczniów.
Dla nas najważniejszy był wspólny udział w biegu i sylwestrowe południe spędzone razem. Wszyscy otrzymaliśmy pamiątkowe medale i koszulki .
Pokazaliśmy, że czas wolny można spędzać razem na świeżym powietrzu i co najważniejsze w ruchu. Żaden najlepszy lek nie zastąpi ruchu natomiast, ruch zastąpi każdy lek.

Wyniki szczegółowe na stronie www.ultimasport.plMapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne