Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Gminny konkurs matematyczny w Bystrej

3 grudnia 2013 roku w Zespole Szkół w Bystrej odbył się konkurs matematyczny dla uczniów szkół podstawowych gminy Gorlice. Konkurs ten pod nazwą „Konkursowa Zabawa z Liczbami” zorganizowany został przez nauczycielkę matematyki p. mgr Joannę Trześniak.

Uczestniczyli w nim uczniowie z sześciu szkół podstawowych: Zagórzan, Szymbarku, Bystrej, Ropicy Polskiej, Stróżówki i Klęczan. Jego celem było przybliżenie młodzieży problematyki wykorzystania wiedzy matematycznej w życiu codziennym w formie zabawy. Konkurs składał się z siedmiu etapów. Uczestnicy pracując w trzyosobowych zespołach najpierw odpowiadali na cztery pytania konkursowe obejmujące program nauczania matematyki w szkole podstawowej.
Kolejne etapy to rozwiązanie łamigłówki, rebusu, zagadki i krzyżówki. Ostatni etap dotyczył życia i twórczości sławnych matematyków takich jak: Pitagoras, Tales, Archimedes i Euklides.


Zwycięzcą zaciętych potyczek została drużyna reprezentująca szkołę podstawową w Szymbarku, drugie miejsce zajęli uczniowie ze szkoły podstawowej w Stróżówce, a trzecie szkoła podstawowa a Klęczanach.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne