Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Sukces koła teatralnego w Bystrej

Podbijamy Kraków

Koło teatralne działające przy Zespole Szkół w Bystrej może pochwalić się dużymi sukcesami. 29 kwietnia 2013 nasze koło wzięło udział w „Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek” w Gorlickim Centrum Kultury. Uczniowie zaprezentowali fragment sztuki Moliera „Skąpiec”. Występy oceniało i omawiało jury w składzie: Włodzimierz Jasiński - aktor Teatru STU i GROTESKA, Jacek Milczanowski - aktor współpracujący z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Bogdan Krok - reżyser zespołów teatralnych.

Nasze przedstawienie zostało docenione przez jury, które przyznało nam II miejsce.

Ośmieleni i zachęceni tym sukcesem postanowili spróbować swoich sił w „XIV Małopolskim Spotkaniu Teatrów Gimnazjalnych” organizowanym w MDK im. Andrzeja Bursy w Krakowie. 24 mają przedstawiliśmy swoją sztukę w Krakowie. Poziom był bardzo wysoki. Z pośród 17 zespołów jury nominowało tylko 8 do nagrody i wyróżnienia.

My mieliśmy szczęście znaleźć się w tej grupie. 3 czerwca 2013 udaliśmy się na finał do Krakowa. Nasz zespół został nagrodzony II miejscem, a Patryk Środulski, odtwórca głównej roli, za mistrzowską grę otrzymał indywidualną nagrodę aktorską.
Życzymy owocnej pracy w następnym roku szkolnym i dalszych sukcesów.

ZS w Bystrej


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne