Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

“MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU” - “ŚWIATY W KTÓRYCH ŻYJEMY”

YOUTH IN ACTION - BIECZ 5-12.07.2012
“THE WORLDS WE LIVE IN”

PROGRAM “MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU”
PROJEKT: “ŚWIATY W KTÓRYCH ŻYJEMY”

 12 czerwca 2012 roku młodzież z Turcji, Rumunii i Polski zakończyła program działań wymiany międzynarodowej, który był realizowany dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w działaniu” w dniach od 5 do 12 lipca 2012. Partnerem ze strony polskiej i głównym organizatorem wymiany był Zespół Szkół w Dominikowicach, natomiast działania odbywały się w Bieczu i Dominikowicach.

 

 

 

W przeciągu kilku wspólnie spędzonych dni uczestnicy projektu poznawali tradycje i obyczaje swoich krajów. Wspólnie uczyli się piosenek i tańców narodowych, tworzyli słownik polsko-rumuńsko-turecki, uczestniczyli w grze terenowej „Miejska dżungla” w Krakowie, poznali region Podhala, spotkali się z grupami młodzieżowymi działającymi na terenie Gminy Biecz.

 

W środę 11 lipca liderzy i młodzież spotkała się z wójtem Gminy Gorlice Panem Ryszardem Guzikiem. Podczas spotkania młodzi ludzie pochwalili się swoją znajomością języka polskiego witając się słowami „Jak się masz?”. Tego samego dnia w Zespole Szkół w Dominikowicach odbyły się warsztaty kulinarne oraz festyn na zakończenie projektu. Produktem końcowym wymiany była „mapa” światów w których żyjemy. Uczestnicy stworzyli ją poprzez porównanie różnych dziedzin życia w naszych krajach. Ale najważniejsze była przyjaźń, która połączyła młodych ludzi. Bardzo trudno było się rozstać, bo wiemy, że dzieli nas wiele kilometrów.


Uczestnicy wymiany składają serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Dominikowic i Biecza za życzliwe przyjęcie.


Koordynator projektu – Małgorzata Takeuchi


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne