Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja »

Seminarium „Dlaczego warto zadbać o rozwój małego dziecka i jak to robić?”

W dniu 24 stycznia 1012 r. w Urzędzie Gminy Gorlice odbyło się seminarium pt. „Dlaczego warto zadbać o rozwój małego dziecka i jak to robić?”. Organizatorami spotkania byli: Wójt Gminy Gorlice, Instytutu Komeńskiego Sp. z o.o. sp. k. oraz partner programu „OD SERCA DLA DZIECKA” firma NUTRICIA POLSKA Sp. z o.o.


W seminarium udział wzięli: władze gminy Gorlice, pracownicy instytucji zajmujących się małymi dziećmi i ich rodzinami z terenu gminy Gorlice oraz innych gmin powiatu gorlickiego oraz rodzice.


Celem spotkania było: poszerzenie wiedzy na temat znaczenia wczesnego dzieciństwa w dalszym rozwoju i edukacji młodego człowieka, wzrost świadomości dotyczącej równowagi między aktywnością młodych rodziców a rozwojem dzieci, wskazanie możliwości organizacyjnych i finansowych dla tworzenia różnych formalnych i nieformalnych form wspierania rozwoju i edukacji małych dzieci i ich rodziców.


Podczas seminarium była możliwość zapoznania się z argumentami dotyczącymi ważności inwestowania w najmłodsze pokolenie, prawnymi rozwiązaniami dotyczącymi tworzenia nowych form opieki i edukacji dzieci do 3 roku życia, warunkami organizacji i możliwościami finansowania działań na rzecz małych dzieci w 2012 r., doświadczeniami i dobrymi praktykami Polski i Europy.


Druga część spotkania poświęcona była na dyskusję nad potrzebami mieszkańców w zakresie organizacji opieki i edukacji dzieci do lat 3 oraz potencjałem i możliwościami wspierania rozwoju małych dzieci przez instytucje i organizacje z poszczególnych gmin.


Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny
© Gmina Gorlice
Opracowanie   BITNET - strony internetowe, prezentacje multimedialne