Strona główna

Gmina Gorlice

Edukacja

   

Trzy szkoły z Gminy Gorlice najlepsze w powiecie gorlickim

Portal WaszaEdukacja.pl opublikował ranking szkół podstawowych 2022. W ogólnopolskim rankingu wzięło udział 9 112 szkół. Szkoły Gminy Gorlice zajęły wysokie pozycje w rankingu, a w powiecie gorlickim aż trzy z nich znalazły się na podium.

Najwyższą pozycję na tle powiatu gorlickiego zajęła Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach, na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Dominikowicach, a tuż po nich Szkoła Podstawowa im. gen. Władysława Sikorskiego w Ropicy Polskiej.

Konkursy na dyrektorów Zespołów Szkolno – Przedszkolnych

Zarządzenie Nr 29/2022 Wójta Gminy Gorlice z dnia 11 lutego 2022 r. w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska:
1)    dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kobylance, w skład którego wchodzi: Szkoła Podstawowa im. Ignacego Łukasiewicza w Kobylance i Samorządowe Przedszkole w Kobylance,
2)    dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kwiatonowicach, w skład którego wchodzi: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kwiatonowicach i Samorządowe Przedszkole w Kwiatonowicach,
3)    dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Szymbarku, w skład którego wchodzi: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Szymbarku i Samorządowe Przedszkole w Szymbarku.

Konkursy na dyrektora szkoły i dyrektorów przedszkoli

Zarządzenie Wójta Gminy Gorlice w sprawie ogłoszenia konkursów na stanowiska:
1) dyrektora Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Bystrej,
2) dyrektora Samorządowego Przedszkola w Bystrej,
3) dyrektora Samorządowego Przedszkola w Dominikowicach,
4) dyrektora Samorządowego Przedszkola w Ropicy Polskiej.

Projekt promujący czytelnictwo

Gmina Gorlice otrzymała dotację celową w kwocie 40.000,00 zł na zakup książek, elementów wyposażenia bibliotek szkolnych oraz na realizację działań promujących czytelnictwo w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025”.

Informacja dotycząca Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Kobylance oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Szymbarku.

Informujemy, że Rada Gminy Gorlice zamierza utworzyć dwa Zespoły Szkolno–Przedszkolne: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobylance oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Szymbarku.
   

„Poznaj Polskę”

Gmina Gorlice otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” w kwocie 105.490,00 zł. Z dofinansowania skorzystają wszystkie szkoły Gminy Gorlice.
   

Dzień Edukacji Narodowej

W Gminie Gorlice uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Spotkanie z Dyrektorami Szkół Podstawowych, Samorządowych Przedszkoli i Zespołów Szkolno - Przedszkolnych oraz nauczycielami nagrodzonymi przez Wójta Gminy Gorlice odbyło się 13 października 2021 r. w Kasztelu w Szymbarku.
   

„Odkrywam Małopolskę” 2021 – wycieczki do Niepołomic

6 - 7 października 2021 r. 80 uczniów z terenu Gminy Gorlice wzięło udział w wycieczkach do Niepołomic w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę”. Jego celem było umożliwienie uczniom ze szkół podstawowych z terenu Małopolski udziału w zorganizowanych wycieczkach szkolnych.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] ... [15] »

Mapa serwisu
Europejski Fundusz Rolny